כמדריכת פילאטיס מזה תקופה ארוכה, יכולתי הגופנית משתפרת והמודעות לכל תנועה בשיעורי הסטודיו השונים גדלה מפעם לפעם.

מצאתי כי בכל שיעור, בין אם זה שיעור חיזוק או שיעור אירובי, אני תמיד מערבת את עקרונות הפילאטיס ונוכחת כי השיעור עולה ברמתו.

שיטת פילאטיס "מתקנת" את הפציעות שלי מאימוני היתר שתוצאותיהם צצות מדי פעם, וכך שומרת על גופי מפני הנזקים של עודף הספורט (כל דבר במידה).

אני ממליצה בחום לכל אדם בכל גיל ומין ללמוד את השיטה. חשוב לדעת כי גם בפילאטיס אפשר להיפצע ולכן חשוב ללמוד אצל מורה מוסמך שלמד את השיטה לעומק.

הלימוד הוא בקבוצות קטנות מאד, זאת כדי שלמורה תהיה גישה לכל אחד ואחד. לכל אדם יש נתונים שונים, לכן בפילאטיס חשוב מאד להקשיב ולא רק להעתיק את התרגיל.

לאנשים פצועים הייתי ממליצה על אימון אישי בפילאטיס.

שיטת פילאטיס הינה שיטה המביאה לחיזוק שרירי ליבת הגוף, להארכת השרירים ויצירת גמישות גבוהה של עמוד השדרה והגפיים. אימון שרירי הליבה/הבסיס גורמת לנו להיות זקופים יותר, מונעת פציעות עתידיות ומרגיעה ועוזרת לפציעות הקיימות.

לאחר אימון פילאטיס ההרגשה היא שכל הגוף מאוזן, ארוך וגבוה יותר והאיברים "נמצאים במקום הנכון". השיטה משפרת את טווח התנועה במפרקים ומשפרת את הריכוז והקואורדינציה. בפילאטיס לומדים איך לנשום נכון ואיך להשתמש באלמנט הנשימה כמרפא, מאזן ומרגיע.

בפילאטיס עקרון הנשימה הוא הבסיס. שאיפת האויר דרך האף אל בית החזה האחורי התחתון ופתיחת הצלעות לכל הכיוונים כמו אקורדיון. באיזור זה של הצלעות חימצון האויר יותר יעיל. בזמן תרגיל, הנשימה לאיזור זה מאפשרת הפעלה רצופה של שרירי הבטן לאורך כל התרגיל.

בפילאטיס קיימים חמישה עקרונות בסיסיים אותם לומדים ומרעננים בכל שיעור ושיעור. עקרון הנשימה הוא כאמור הבסיס, ושאר העקרונות מלמדים איך למקם את האגן, הצלעות, השכמות והצואר.
עקרונות אלה ניתן ליישם בחיי היום יום וכך לסייע בשמירת הגוף ואיזונו ללא עומס מיותר על השלד.

בפילאטיס מוצאים את האיזון בין שרירי הגוף השונים, לומדים להכיר את הגוף, לשלוט ולדייק בתנועותיו.

ג'וזף יוברט פילאטיס, ממציא השיטה, מצא כי לכל תנועה באיבר מסויים יש השפעה על איבר אחר. השרירים השומרים על יציבות בזמן שאיבר אחר נע, חשובים באותה המידה כמו אלה המבצעים את התנועה. מטרתו העיקרית של פילאטיס הייתה תיקון חולשה וחוסר איזון, רכישת שליטה בין הגוף למחשבה, איזון בין גוף ונפש! פילאטיס שילב בלימוד השיטה דימויים שיעזרו לגוף להפנים את מה שהמוח מדמיין. שיטתו נפוצה בכל רחבי העולם ותלמידיו רבים.

"גוף בריא הוא תנאי הכרחי לאושר"
"המוח הוא זה שבונה את הגוף"

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות